Nový článok

Autor: Veronika Štoffová | 30.7.2013 o 22:20 | (upravené 30.7.2013 o 22:34) Karma článku: 0,00 | Prečítané:  47x

Ja viem, FACEBOOK, milión krát pretriasaná téma. No toto je moja stará úvaha a dnes keď som si prechádzala všetky moje poznámky som na ňu narazila. Tak si hovorím prečo ju nezverejniť. Je to menšia snaha o prejav, celkový výsledok je snáď lepší aj s audiom ako len na papieri.

Moja starká má len niekoľko priateľov, no s každým pri náhodnom či dohodnutom stretnutí dokáže prehodiť zopár  viet.  Samozrejme začína zdvorilostnou otázkou typu: „ Ako sa máš?, Zdravíčko slúži?“ Potom prichádza na rad množstvo klebiet a babských pletiek, ktoré sa dokážu predĺžiť aj na hodinu neustáleho hovorenia.

 

Ak začnem porovnávať svoj život a život svojich priateľov neviem či by som sa vôbec dopracovala k slovu niekoľko. Pritom môj facebook ukazuje úplne iné čísla. Mám  150 . A to je ešte pomerne malé číslo. Pravda je, že neviem odkiaľ sa tie čísla nabrali.

 

Aj vy by ste sa dnes mohli stať mojimi priateľmi.

 

Tí čo ma naozaj poznajú, vedia, že som utiahnutý introvert, ktorý má problém začleniť sa. Práve v tomto mi facebook, twitter, skype a iné siete poskytujú nemalú výhodu.

 

 Mám totiž dostatočný čas na vymyslenie  vtipnej, trošku ironickej a v konečnom dôsledku dokonalej odpovede k danému okamihu. Nikto nevidí moje chvíľkové zaváhanie, potiace sa ruky a ani nutkanie pohrýzať si všetky nechty. Stres a tréma.

 

 Dôležitosť  v komunikácii predstavuje aj očný kontakt. Pre mňa sú oči zrkadlo do duše. Prezrádzajú príliš veľa. Mám pocit, že to je najhlavnejší dôvod prečo ľudia v takej veľkej miere využívajú tento druh komunikácie.

 

 Blízkosť a otvorenosť nás desia.

 Chceme aby nás všetci poznali a hovorili o nás.

Ide len o ustráženie miery a životného priestoru, ktorý potrebujeme vlastniť. Aj keď si v konečnom dôsledku neuvedomujeme, že to čo sme na začiatku chceli ovládať, ovláda nás.

 

Facebook bol vytvorený preto, aby ľuďom  pomáhal zbližovať ľudí. Jednou  z vecí, ktoré dosiahol je odcudzenie.

 

Lebo dnes už neplatí, že ten kto niečo vie a dokáže je obľúbený a uznávaný.  Chválu žnú len tí, ktorí vystrúhajú najväčší duck – face alebo  ukážu novo prerobenú kúpeľňu.  Áno, presne týmto moderným a zvráteným smerom sa uberáme.

 

Asi najlepšie pôsobenie sociálnych sieti na človeku  nám prezentovali tvorcovia animovaného filmu Wall-e. Naša zem sa stane obrovským smetiskom. A my skončíme ako prepasené bytosti ovládané

„ vyššou technickou mocou.“

 

V tomto virtuálnom svete, nič neutajíš. 

 

Časy sa menia rýchlejšie ako si uvedomujeme. Zatiaľ, čo ja som svoje detstvo prežila hrami hraním na princeznú Sisi či Fantagíro a domáce väzenie bolo pre mňa rozsudkom smrti.

 

 Dnešným deťom sa pri slove domáce väzenie zdvihnú oba kútiky úst smerom nahor a pri slove ihrisko sa rozbliká kontrolka

 „ Nemám v slovníku.“  Nastáva slastný pocit akého si vykúpenia od reality. Gratulujeme, práve ste svojmu dieťaťu predĺžili pobyt na internete z 2  na 5 hodín.

 

 Mali by sme vedieť, že každý sluha sa raz stane pánom.  No ani ten najväčší pán nemá moc navždy.

Nahradí ho niečo mocnejšie a vyspelejšie?

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Obec, kde sa nestrácajú eurofondy, stavia wellness centrum

Starosta Raslavíc Marek Rakoš dokázal za dva roky vybudovať 80 pracovných miest pre sociálne slabé skupiny.

AUTO

V garáži opatruje rodinné dedičstvo: Škodu 120 GLS

Najdrahšia verzia škodovky mala ako jediná olejový chladič.


Už ste čítali?